MIKI everything about TATTOO

Dlaczego duże tatuaże?

Jeśli jest z ciebie kawał chłopa a chcesz tatuaż wielkości 5cm, na plecach?! Zapytaj kogokolwiek co o tym pomyśle sądzi? Wiem, że to twój osobisty problem, ale dzięki temu możesz poznać odmienne zdanie. Po co ci to? Sam z czasem zmienisz zdanie w tej kwestii tylko musisz do tego dojść. Więc co począć, chcesz bardzo chcesz mieć tatuaż, bo to doda ci odwagi i splendoru. Wiesz co - czasami lepiej się nie odzywać i robić wrażenie idioty, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości. Ale jeśli myślisz o postępie zrób sobie hennę, naklejkę imitującą tatuaż.
Powracając do tematu. Duży czy nie, do 20 cm tatuaż nie jest duży, średni. Takie wzory można wykonywać na rękach (bark, przedramię), łydkach, biodrach pośladkach. Powyżej 25 cm sprawy mają się trochę inaczej i tu trzeba polegać na doświadczeniu artysty; mam na myśli zarówno i sposób aranżacji, wybór techniki jak samego wzoru. 

Jestem idiotą?! Pomocy!


Powstaje pytanie. Czy my artyści unosimy się w aurze gdzieś ponad potrzeby klientów i wmuszamy w was coś czego sami nie rozumiecie. Może powiecie to politykom, lekarzom, wojskowym i rodzicom; oni tak postępują. 
Czy mam coś na usprawiedliwienie? Tak zależy mi na tym byście ze stanu własnej niewiedzy, obudzili się pod wpływem nie tylko mojej perory ale także pod naciskiem sztuki.

Jest to forma magii. Kup sobie Lamborgini a poczujesz się lepiej!! Zrób sobie fajny tatuaż, a to samo uczucie spłynie na twój umysł. I pamiętaj że syrenka 101 to nie to samo.

Jeśli to cię nie przekonało, bo jesteś biedny, nie masz siana?! Wiedz że wystarczy sobie powiedzieć, że zależy ci na czymś bardzo i... oszczędzać. A zdobędziesz czas, pieniądze i trafisz na salon w którym zrobisz sobie Ten tatuaż. 

Wielu Polaków jedzie za granicę by zrobić sobie dziarę za 5000, euro, bo tu w kraju nic oryginalnego się nie prezentuje. Marnie to wygląda prawda, zwłaszcza, że przyzwyczailiśmy się do tej komunistycznej jakości i standardów. Czas to zmienić. Jest wielu zdolnych młodych ludzi którzy rozwiną swój warsztat jeśli wy klienci porzucicie ten ciasny uniform społecznych i psychicznych ograniczeń. W tym kraju nie istnieje zjawisko eksportu sztuki inaczej pojętej niż formy antykwariatów, sprzedaży staroci i dzieł sztuki. Wszelkiego rodzaju nowoczesny towar artystyczny trzeba importować z ameryki bądź z europy zachodniej. To naprawdę przykro.

Dlaczego, pytam, ich stać na taką jakość a nas nie?


Odpowiedź jest prosta i zawiera się w przesłaniu - żyj i pozwól żyć innym. Rób swoje i pozwól innym ludziom robić swoje. 
Tak zdobienie ciała w naszym obyczaju jest formą rewolucji, nie kopiujemy tu wzorców zachodnich ale tworzymy własne, indywidualne. W procesie tym niezbędny jest wasz osobisty udział; aby nowa tworzona jakość była prawdziwa nie wystarczy moje zaangażowanie i mój talent. Potrzeba konstruktywnej krytyki, zainteresowania i zaangażowania z waszej strony. Istnieje potrzeba stworzenia szerokiego forum nie tylko jednej subkulturowej niszy; jak kluby motocyklowe. 

Tak właśnie powstanie profesjonalny i w pełni przejrzysty wizerunek nie tylko sceny tatuażu ale i was jako jednostek. Nazwijmy to procesem interpersonalnego rozwoju świadomości poprzez indywidualne zaangażowanie się w sztukę. Prościej, zdobycie wyraźnych cech charakteru, osobowości, doświadczenia poprzez adaptację sztuki zdobienia ciała jako waszego przewodnika. Nie tylko w materialnym świecie wizualnym ale poprzez tabu, symbol i treść. Wszystko to w najstarszej, znanej człowiekowi od prehistorii sztuce wizualnego przekazu. Stosowanej w "mowie" zwierząt i w świecie roślin. A my ludzie to niestety biała plama na tle kolorowego świata?! Jesteśmy bez maści i bez duszy, tatuaż potrafi to zmienić.

Jak to działa?

Ktoś zrobi sobie „kwiatek”, lub „delfinka” bo mu się to podoba, ten ktoś jest mężczyzną. Jego dotychczasowy system wartości ulegnie zmianie poprzez wizualna adaptację i rozpoznanie innych członków stada. Jeśli nawet on sam jest nieświadom przekazywanej treści, nie zmieni to faktu jej emisji.

Odbiorca zbliży się do obiektu i w wyniku kontaktu dojdzie do wymiany reakcji. Możliwe zmiany to postępujące szybkie dostosowanie alter ego do podświadomych - nieczytelnych do tej pory przekazów. Ekspresja osobowości i przyspieszenie procesów dojrzewania w swerze emocjonalnej, społecznej i seksualnej. Poszukiwanie wartości uniwersalnych tak duchowych jak i tych czysto ludzkich.
  
Co się dzieje z Ktośiem i jego tatuażem. Ma szanse trafić na innych panów o odmiennej orientacji seksualnej i może się przekonać, że jest taki sam. Innym razem doświadczy rozczarowania i odrzuci zdobyte w dzieciństwie przesadne matczyne upośledzenie wychowawcze i będzie w stanie na nowo podjąć stabilny proces identyfikacji płci.
To jest najprostszy przykład tego jak może działać taki przekaz. Nie zanurzam się w naukową głębię (wcale MIKI :) dop. Cyberdex`a). i nie analizuję drugiej strony medalu gdyż nie widzę wyraźnej potrzeby. Jeśli jednak wasze zainteresowanie tym tematem będzie głębsze szczerze pomyślę o nim.

Pozdrawiam rewolucyjnie - Miki

Często mi mówią: nie masz szans na to by zmienić ludzi i tego jak jest, skup się na zarabianiu pieniędzy i koniec. Zrozum ułomności klienta i podejdź go tak by był szczęśliwy i zadowolony ze swej indolencji. Ja niestety jestem głupi. Przyznaję się i wybieram trudniejszą drogę; z lenistwa bo nie chce mi się emigrować do Niemiec ani Stanów.

Pozdrawiam w niedoli........ 

Pozdrawiam
Andrzej "MIKI" Michnowicz
2003-2004


Z powrotem


Dodaj komentarz

Nick / Imię:

Komentarz:

Zobacz też:

Tatuaż - tradycyjna mitologia chińska i japońska #1


Japońska i chińska mitologia (jap. 日本神話) jest bardzo bogata. Panteon bestii i bogów często znajduje swoje miejsce na ludzkiej skórze i jest częstym tematem tatuaży. Oprócz bardzo popularnego wzoru (tematu) jakim jest ryba koi (jap. 錦鯉 nishiki-goi) jest też wiele innych mniej znanych postaci z mitologi. Bestie i postaci z mitologii chińskiej i japońskiej idealnie nadają się na duże tatuaże na rękę lub plecy. W rękach artystów mogą zamienić się w piękne i plastyczne wzory oplatające ciało. Postaramy się opisać i przybliżyć te mniej znane. Zapraszamy na pierwszą część japońskiego bestiariusza. Czytaj więcej

3-4 listopada - TattooFestival ŁÓDŹ

W dniach 3 i 4 listopada w Łodzi odbyła się XI edycja TattooFestivalu, która zagościłą w Nowej Hali Expo-Łódź! To trzecia po Warszawie i Lublinie edycja festivalu w tym roku. Hala Expo-Łódź to wielofunkcyjne centrum wystawiennicze usytuowane w samym centrum miasta. Ogromna przestrzeń 28 500 metrów sześciennych powierzchni pełnej niesamowitych atrakcji. Na miejscu spotkało się ponad 200 artystów. W obrębie festivalu odbyło się wiele imprez towarzyszących: fireshow, magię i iluzje, strefę custom, koncerty, performance i inne atrakcje. Gościli między innymi niesamowitą grupę :THE FUEL GIRLS to znana na całym świecie grupa performerów z Wielkiej Brytanii. Dziewczyny mają na swoim koncie niezliczoną liczbę pokazów w najdalszych zakątkach świata. "Fuelki" świetnie radzą sobie z okiełznaniem ogromnych ognistych rekwizytów takich jak: miecze, baty, różdżki czy korony ognia. Dlatego temperatura podczas ich spektakli sięga zenitu. Ceny biletów: 34,90zł za bilet jednodniowy, 44,90zł za bilet dwudniowy. Za bilet VIP zapłacimy 250zł. Dzieci do lat 12 wstęp bezpłatny. Czytaj więcej

Tatuaż terapeutyczny

Medycyna i magia często współgrały ze sobą na łonie prymitywnych kultur (szamani), przez to zanikały różnice między nimi. Czy to z powodu tego, że śmierć i choroby nie były uznawane za element naturalny, lecz wynikały ze szkód wyrządzonych przez duchy; były karą, bądź aktem zawziętej wrogości wobec konkretnych osób?
W takich przypadkach znachor lub medyk interweniował różnymi metodami, aby połączyć się z duchami i uniemożliwić im wtargnięcie i nawiedzenie, ewentualnie wypędzenie z ciała. Ludzie skłonni uważać za pewnik wyższość transcendentnych nauk mają przekonanie, iż nowoczesnymi metodami prędzej, czy później rozpozna się ten fenomen i rozwiąże problemy rozumienia magii. Wielu naukowców studiowało więc te prymitywne metody leczenia i jak się okazywało z powodzeniem zdawały one egzamin. Jedną z takich metod jest tatuaż, o którym opowiem teraz. Czytaj więcej

Czy warto się zaszczepić przed zrobieniem tatuażu?Wirusowe zapalenie wątroby typu B (WZW, Hepatitis viralis B) popularnie zwane "żółtaczką" to nie tylko domena szpitali. Kilka lat temu Pamela Anderson pzyznała, że po 16 latach zmagania się z tą chorobą jest wolna od wirusa. Do zakażenie doszło właśnie przy wykonywaniu tatuażu zakażoną igłą. Jak widać ten rodzaj działalności przy nie zachowaniu odpowiednich warunków, może narazić swoich klientów na poważne problemy. Czytaj więcej

Robert Hernandez - mistrz "free handu".Robert Hernandez pracuje zwykle w technice "free-hand". Na początku szkic pisakiem na ciele, a potem delikatny kontur, "szczątkowo". Dalej jak drukarka z zawrotną prędkością posuwa się z góry na dół lub z dołu do góry. Pracuje dużą ilością igieł. Delikatne cienie i ostre rysy w głębokich tonach.
Robert Hernandez urodził się 19 lipca w mieście Prudnik, na południu Polski, w rodzinie pochodzenia hiszpańskiego. Tatuuje od ponad piętnastu lat. Czytaj więcej

Tattoo Expo w Johannesburgu27-28 Października w Johannesburgu odbył się TATTOO EXPO, jedna z większych imprez w kalendarzu. Najlepsi artyści, ponad 250 wystawców oraz ponad 15000 odwiedzających. Oprócz głównej imprezy było także wiele imprez towarzyszących między innymi: Wybory Miss Ink, wybory najlepszej brody (?). Gospodarzem jest Johannesburg's Premium Venue, Montecasino w dniach 27-28 października 2018r. Więcej na stronie imprezy http://johannesburgtattooexpo.com/
Czytaj więcej

miki.hg.pl 2001-2018 KONTAKT

Formularz kontaktowy. Wszystkie pola są obowiązkowe

Imię:
Email:
Wiadomość:alien anchor angel animal arm back berlin big biomoechanic black white blue calf caligraphy celebrites celtic character chest chinese clown color contour convents cover death demon demons devil dog dolphin dragon eagle face faces faith fish flower flowers foot freehand gnome green hand hope japan Jarek Zatryb kanji koi latin leg letters łódź love miłość nadzieja naked neck ornament Ostrołęka pitbull poland polish posejdon red rose runes runy sad angel scorpio sentences shadow shoulder signs skull smok spider studio studios sword tattoo tiger tribal trident vide cull fide wiara wings women Zet Tattoo


Losowe zdjęcia z galerii