MIKI everything about TATTOO

Przed zrobieniem i po zrobieniu tatuażu

Jeśli idziesz do dentysty to nie ty decydujesz jak naprawiać zęby. U fryzjera zaś ty wybierasz fryzurę. W serwisie lub salonie samochodowym to ty wybierasz markę i kolor samochodu, jednak nigdy nie zmieniasz klocków hamulcowych i nie regulujesz pracy silnika.

Jak dokonać wyboru tatuażu ?!


Dla laika jest to sprawa jego chwilowej wyobraźni, zachcianki. W Polsce większość tatuatorów to kopiści bez wyobraźni i to jest przykre. Nie mają pojęcia o aranżacji i kompozycji, estetyce. Tatuaż może być wartością symboliczną, ale tak jak symbol kojarzony może być w sposób elegancki i prostacki.
Myślę sobie że smutne jest gdy gusta klienta są ważniejsze od możliwości artysty. Smutne jest też kiedy artysta nie stara się przedstawić klientowi swej opcji ponad tę która jest wizją klienta. Wiem że barierą w tym przepychaniu się jest obawa przed dużym wzorem, obawa ta jest niesłuszna, z doświadczenia wiem że każdy z Was kto zrobi sobie mały tatuaż będzie go żałował, gdy zobaczy coś pięknego technicznie dobrze wykonanego.
Treść i formę kliencie możesz kupić u artysty, nigdy tego nie dostaniesz u wyrobnika. Dlatego pamiętaj. Nie wszystko potem można poprawić, a usuwanie laserem to bajka. I jeszcze jedno. Dobrze wykonany tatuaż nie wymaga żadnych poprawek!

Ciekawostki


Barwnik świecący w UV, to nic specjalnego – biały barwnik!
Tatuaż robiony kozim mlekiem to bajka, bardziej popularna od Koziołka Matołka.
Tatuaż znikający – fajna zabawa dla pozerów i narcyzów.

Techniki tatuowania


Tak – tu trzeba wyjechać z kraju by się czegoś nauczyć. Wszyscy amatorzy są skazani na błądzenie, po bezdrożach błędu. Chyba że oprócz talentu artysty, mają talent techniczny, wynalazczy i analityczny.
Ale tak naprawdę, wiem to z własnego doświadczenia – tego co ja się nauczyłem na lekcjach w Niemczech, musiałbym się sam uczyć pięć lat. Zatem cóż powodzenia.

Pielęgnacja


Co do pielęgnacji. Z doświadczenia wiem że dużo błędów popełniają klienci podczas pielęgnacji. Obowiązuje parę ścisłych zakazów których łamanie kończy się infekcją bakteryjną skóry – prowadzi to do częściowego lub całkowitego zniszczenia tatuażu !!!

Jej powodem jest:

- Odmoczenie,
- Zaparzenie tatuażu,
- Opatrunek który jest założony nie dopuszcza do skóry powietrza,

Pierwsze 24 godziny miejsce tatuowane jest obolałe. Nie powinno być zaczerwienione. Opatrunek który ja zakładam należy ściągać co 2-3 godz. myć mydłem antyseptycznym płukać zimną wodą i ponownie zakłada się opatrunek – tak postępujemy cały dzień. Na noc nie zakładamy opatrunku. Na drugi dzień jeśli nie występuje perforacja płynów gdy skóra jest sucha i gładka , można zrezygnować z noszenia opatrunku. Jeśli się rozgrzeje w tańcu lub w pracy, rana robi się miękka i wilgotna wtedy bakterie ją zaatakują. Dlatego jeśli się pocisz jest Ci ciepło to powinieneś tatuaż wietrzyć. Ale wtedy nie wolno go otrzeć – choćby podkoszulek może go uszkodzić przez wielokrotny ruch ręką.: wtedy skóra obumiera, robi się strup, goi się długo , tusz znika !!

Należy tatuaż smarować raz dziennie by skóra nie była sucha - dopiero na drugi i trzeci dzień po zabiegu ! Wazelina biała apteczna. Żadne kremy typu Nivea lub inne. I najważniejsze – jeśli skóra jest brudna, lub palec którym smarujesz jest brudny to też zwiększasz możliwość infekcji. Jeśli warstwa wazeliny będzie zbyt gruba - tłusta skóra, wyczuwalny poślizg – to możesz dopuścić do rozmoknięcia tatuażu. Tak jak pod folią. Pod wazeliną tatuaż nie oddycha, poci się. To jest złe. Pamiętaj tatuaż ma być czysty i suchy.

Andrzej Michnowicz
2003-2004Z powrotem


Dodaj komentarz

Nick / Imię:

Komentarz:

Zobacz też:

Tatuaż - tradycyjna mitologia chińska i japońska #1


Japońska i chińska mitologia (jap. 日本神話) jest bardzo bogata. Panteon bestii i bogów często znajduje swoje miejsce na ludzkiej skórze i jest częstym tematem tatuaży. Oprócz bardzo popularnego wzoru (tematu) jakim jest ryba koi (jap. 錦鯉 nishiki-goi) jest też wiele innych mniej znanych postaci z mitologi. Bestie i postaci z mitologii chińskiej i japońskiej idealnie nadają się na duże tatuaże na rękę lub plecy. W rękach artystów mogą zamienić się w piękne i plastyczne wzory oplatające ciało. Postaramy się opisać i przybliżyć te mniej znane. Zapraszamy na pierwszą część japońskiego bestiariusza. Czytaj więcej

3-4 listopada - TattooFestival ŁÓDŹ

W dniach 3 i 4 listopada w Łodzi odbyła się XI edycja TattooFestivalu, która zagościłą w Nowej Hali Expo-Łódź! To trzecia po Warszawie i Lublinie edycja festivalu w tym roku. Hala Expo-Łódź to wielofunkcyjne centrum wystawiennicze usytuowane w samym centrum miasta. Ogromna przestrzeń 28 500 metrów sześciennych powierzchni pełnej niesamowitych atrakcji. Na miejscu spotkało się ponad 200 artystów. W obrębie festivalu odbyło się wiele imprez towarzyszących: fireshow, magię i iluzje, strefę custom, koncerty, performance i inne atrakcje. Gościli między innymi niesamowitą grupę :THE FUEL GIRLS to znana na całym świecie grupa performerów z Wielkiej Brytanii. Dziewczyny mają na swoim koncie niezliczoną liczbę pokazów w najdalszych zakątkach świata. "Fuelki" świetnie radzą sobie z okiełznaniem ogromnych ognistych rekwizytów takich jak: miecze, baty, różdżki czy korony ognia. Dlatego temperatura podczas ich spektakli sięga zenitu. Ceny biletów: 34,90zł za bilet jednodniowy, 44,90zł za bilet dwudniowy. Za bilet VIP zapłacimy 250zł. Dzieci do lat 12 wstęp bezpłatny. Czytaj więcej

Tatuaż terapeutyczny

Medycyna i magia często współgrały ze sobą na łonie prymitywnych kultur (szamani), przez to zanikały różnice między nimi. Czy to z powodu tego, że śmierć i choroby nie były uznawane za element naturalny, lecz wynikały ze szkód wyrządzonych przez duchy; były karą, bądź aktem zawziętej wrogości wobec konkretnych osób?
W takich przypadkach znachor lub medyk interweniował różnymi metodami, aby połączyć się z duchami i uniemożliwić im wtargnięcie i nawiedzenie, ewentualnie wypędzenie z ciała. Ludzie skłonni uważać za pewnik wyższość transcendentnych nauk mają przekonanie, iż nowoczesnymi metodami prędzej, czy później rozpozna się ten fenomen i rozwiąże problemy rozumienia magii. Wielu naukowców studiowało więc te prymitywne metody leczenia i jak się okazywało z powodzeniem zdawały one egzamin. Jedną z takich metod jest tatuaż, o którym opowiem teraz. Czytaj więcej

Czy warto się zaszczepić przed zrobieniem tatuażu?Wirusowe zapalenie wątroby typu B (WZW, Hepatitis viralis B) popularnie zwane "żółtaczką" to nie tylko domena szpitali. Kilka lat temu Pamela Anderson pzyznała, że po 16 latach zmagania się z tą chorobą jest wolna od wirusa. Do zakażenie doszło właśnie przy wykonywaniu tatuażu zakażoną igłą. Jak widać ten rodzaj działalności przy nie zachowaniu odpowiednich warunków, może narazić swoich klientów na poważne problemy. Czytaj więcej

Robert Hernandez - mistrz "free handu".Robert Hernandez pracuje zwykle w technice "free-hand". Na początku szkic pisakiem na ciele, a potem delikatny kontur, "szczątkowo". Dalej jak drukarka z zawrotną prędkością posuwa się z góry na dół lub z dołu do góry. Pracuje dużą ilością igieł. Delikatne cienie i ostre rysy w głębokich tonach.
Robert Hernandez urodził się 19 lipca w mieście Prudnik, na południu Polski, w rodzinie pochodzenia hiszpańskiego. Tatuuje od ponad piętnastu lat. Czytaj więcej

Tattoo Expo w Johannesburgu27-28 Października w Johannesburgu odbył się TATTOO EXPO, jedna z większych imprez w kalendarzu. Najlepsi artyści, ponad 250 wystawców oraz ponad 15000 odwiedzających. Oprócz głównej imprezy było także wiele imprez towarzyszących między innymi: Wybory Miss Ink, wybory najlepszej brody (?). Gospodarzem jest Johannesburg's Premium Venue, Montecasino w dniach 27-28 października 2018r. Więcej na stronie imprezy http://johannesburgtattooexpo.com/
Czytaj więcej

miki.hg.pl 2001-2018 KONTAKT

Formularz kontaktowy. Wszystkie pola są obowiązkowe

Imię:
Email:
Wiadomość:alien anchor angel animal arm back berlin big biomoechanic black white blue calf caligraphy celebrites celtic character chest chinese clown color contour convents cover death demon demons devil dog dolphin dragon eagle face faces faith fish flower flowers foot freehand gnome green hand hope japan Jarek Zatryb kanji koi latin leg letters łódź love miłość nadzieja naked neck ornament Ostrołęka pitbull poland polish posejdon red rose runes runy sad angel scorpio sentences shadow shoulder signs skull smok spider studio studios sword tattoo tiger tribal trident vide cull fide wiara wings women Zet Tattoo


Losowe zdjęcia z galerii