MIKI everything about TATTOO

Jak, po co i dlaczego?


Tak sobie myślę o poziomie tatuowania. Mój fart że wiem coś o tym. Powiem że wszędzie robią "dziary" i w Niemczech i w Polsce. Żeby tak nie było trzeba uświadomić klienta by dokonując wyboru dokładnie zapoznał się nie z dyplomami, ale z rzeczywistym poziomem reprezentowanym przez tatuatora.! Szczerze, bez zdolności plastycznych można robić tylko tribale. Ale nawet tribale są trudne. Ja robię tatuaż cieniowany i jestem zadowolony ze strony artystycznej i technicznej.

Nie ukrywam że mogę być technicznie lepszy, ale wiem że rękę trzeba sobie wyrobić, a to trwa. Mój nauczyciel robił tatuaże 15 lat i jest profesjonalistą na każdej skórze. Ja robię tatuaże trzy lata, walczę z własnymi słabościami i może wygram, pod warunkiem że będę ciągle praktykował. Nie ma nic za darmo, nie mogę być perfekcjonistą ćwicząc na manekinach. To nie to samo.! I myślę sobie, czy muszę wyjechać z kraju, by robić to, co mógłbym robić tu na miejscu?!

Tatuaż wykonuje się przy pomocy igieł ze stali nierdzewnej – w zasadzie nie powoduje to alergii, jednak zwykłe igły – korodujące (też stosowane) i te nie korodujące , mogą działać alergicznie na osoby szczególnie wrażliwe na metal: żelazo (Fe) lub nikiel (Ni). Z doświadczenia wiem że stosowany do lutowania igieł stop Sn-Ag – często może być nieosiągalny. Jego gorszy zamiennik Sn-Pb jest wręcz niedopuszczalny do użytku ze względu na ołów (chyba większość zdaje sobie sprawę że ołów jest toksyczny). Ale niektórzy go używają. Dlatego tak ważny jest profesjonalizm w tym zawodzie. Niestety u nas to rzadkość.

Moje tatuaże goją się w trzy dni, na czwarty dzień schodzi skóra jak po opaleniźnie – jest to w zasadzie gwarancja najwyższej jakości ! Jeśli schodzą strupy! – pielęgnacja lub wykonanie były niewłaściwe. Wyjątkami są osoby z trudno gojącymi się ranami. Tatuaż o wielkości 10x7 cm wykonuję w czasie 20 minut – gdy jest cieniowany i nieskomplikowany. Przy wzorach mocno skompresowanych, tzn. małych i zawiłych – w zasadzie czas pracy rośnie, jakość średnia a czytelność (szczególnie tribali), bardzo mała - dlatego nie polecam małych wzorów.
Najlepiej tatuaż wykonywać na tych partiach ciała gdzie skóra jest pozbawiona blizn, znamion trądziku. Pachwiny i części wewnętrzne nie są dobre do tatuowania, tak jak i miejsca szczególnie kościste – wtedy jest to bardzo bolesne. Paniom odradza się brzuchy – rozstępy, panom zaś nie zaleca się tatuażu podczas tzw. pakowania z jednoczesnym braniem sterydów – skóra jest tak słaba, że pęka, a tusz rozlewa się w tkance, w zasadzie jest to "niepoprawialne". Nawet po okresie gdy przyrost masy został zahamowany skóra poprzerastana jest pod naskórkiem, tkanką o innych właściwościach mechanicznych i ciężko jest wykonać tam tatuaż o tej samej jakości jak na zwykłej skórze.

Barwnik czarny to roztwór wody i węgla z dodatkiem substancji antyseptycznej np. spirytusu. Inne barwniki mogą być różnego pochodzenia, w zasadzie wszystkie barwniki osiągalne w Polsce posiadają atesty OECD, więc są bezpieczne. Dobrze wykonany tatuaż – w odpowiedniej technice – nigdy nie blaknie pod warunkiem że nie jest opalany i nie zostanie mechanicznie uszkodzony! Dotyczy to koloru czarnego i innych. Są techniki w których tusz jaśnieje i po upływie lat potrafi zniknąć.

Andrzej Michnowicz
2004Z powrotem


Dodaj komentarz

Nick / Imię:

Komentarz:


miki.hg.pl 2001-2018 KONTAKT

Formularz kontaktowy. Wszystkie pola są obowiązkowe

Imię:
Email:
Wiadomość:alien anchor angel animal arm back berlin big biomoechanic black white blue calf caligraphy celebrites celtic character chest chinese clown color contour convents cover death demon demons devil dog dolphin dragon eagle face faces faith fish flower flowers foot freehand gnome green hand hope japan Jarek Zatryb kanji koi latin leg letters łódź love miłość nadzieja naked neck ornament Ostrołęka pitbull poland polish posejdon red rose runes runy sad angel scorpio sentences shadow shoulder signs skull smok spider studio studios sword tattoo tiger tribal trident vide cull fide wiara wings women Zet Tattoo


Losowe zdjęcia z galerii