MIKI everything about TATTOO

Robert Hernandez - mistrz "free handu".Robert Hernandez pracuje zwykle w technice "free-hand". Na początku szkic pisakiem na ciele, a potem delikatny kontur, "szczątkowo". Dalej jak drukarka z zawrotną prędkością posuwa się z góry na dół lub z dołu do góry. Pracuje dużą ilością igieł. Delikatne cienie i ostre rysy w głębokich tonach.
Robert Hernandez urodził się 19 lipca w mieście Prudnik, na południu Polski, w rodzinie pochodzenia hiszpańskiego. Tatuuje od ponad piętnastu lat.


Robert Hernandez
Tatuowanie to jego zawód i codzienna praca, ale od kiedy pamięta rysował i malował, co zresztą robi cały czas. Pierwsze rysunki wykonywał w wieku czterech lat. Według niego jednym z pierwszych rysunków była karykatura Charlesa de Gaulle'a. W wieku dziesięciu lat rysował już wszystkie rodzaje obrazów: szkice oraz komiksy.
Dzieciństwo spędził z pradziadkami. Jego pradziadek - jak mówi - rysował karykatury w starych zeszytach. Ołówek zawsze był dostępny na stole.

W latach 1985-1988 uczęszczał do szkoły artystycznej. Ten czas wspomina jako twórczy i pełen wspaniałych doświadczeń. W roku 1988 przeniósł się do Madrytu.
Na początku 1992r. rozpoczął pracę w pierwszym studiu tatuażu w Madrycie Mao & Cathy, gdzie pracowało wielu świetnych tatuażystów z całej Europy. Ten okres również wspomina jako wspaniałe doświadczenie. Przez cały ten okres starał się wypracować własny niepowtarzalny styl. Według niektórych jego styl uważany jest jako mroczny, ale jego celem zawsze był realizm rysunku i tatuażu.
Robert Hernandez wykorzystuje różne tony i tekstury. Lubi także zniekształcać portrety oraz inne rodzaje obrazu. Stara się tatuować rzeczy i postacie, które wyglądają jak żywe bez względu na to jak trudny jest temat rysunku. Wierzy także, że wszystko co można narysować i namalować można także wytatuować.
W grafice lubi używać pasteli ponieważ można dzięki niej osiągnąć bardzo graficzną i szczerą technikę. Pastel posiada unikalną teksturę, która wygląda jak farba olejna. Nie stroni także od farby olejnej i akwareli. Inspiruje się sztuką średniowieczną, impresjonizmem, surrealizmem, sztuką współczesną a nawet fotografią. Także muzyka może być inspiracją. Od 1993 roku pracuje na niezliczonych konwencjach i w studiach tatuażu z całego świata. Czerpie inspirację z podróży. W 2000 roku otworzył własne studio w Madrycie - Vittamin Tattoo gdzie pracuje do dziś.

Zobaczcie jak pracuje


Strona domowa: http://www.rhernandeztattoos.com/

cyberdex


Z powrotem


Dodaj komentarz

Nick / Imię:

Komentarz:


miki.hg.pl 2001-2018 KONTAKT

Formularz kontaktowy. Wszystkie pola są obowiązkowe

Imię:
Email:
Wiadomość:alien anchor angel animal arm back berlin big biomoechanic black white blue calf caligraphy celebrites celtic character chest chinese clown color contour convents cover death demon demons devil dog dolphin dragon eagle face faces faith fish flower flowers foot freehand gnome green hand hope japan Jarek Zatryb kanji koi latin leg letters łódź love miłość nadzieja naked neck ornament Ostrołęka pitbull poland polish posejdon red rose runes runy sad angel scorpio sentences shadow shoulder signs skull smok spider studio studios sword tattoo tiger tribal trident vide cull fide wiara wings women Zet Tattoo


Losowe zdjęcia z galerii