MIKI everything about TATTOO

12-letni artysta tatuażu Ezrah - The Shark

458232493_Ezrah-The-Shark-Dormon-Rosen-12-years-old-tattoo-artist-12-letni-tatuator-panama-city_tattoo.jpg
Żyjemy w innych czasach. Nie właśnie "dziwnych" tylko innych. Z mojego punktu widzenia (przekroczyłem właśnie 40-stke) jest to ogromna zmiana. Dokonał się niesamowity postęp technologiczny, ale może i przede wszystkim kulturowy. Osoby w moim wieku w pewnym momencie zaczyna ogarniać sentyment za tym co minęło. Uważają, ale nie zawsze słusznie, że to co było kiedyś było lepsze. Jest tak dlatego, że kiedy byli młodsi mieli inną wrażliwość. Tak naprawdę byli innymi ludźmi. Uważają, że dzisiejsza muzyka jest beznadziejna i że wszystko jest nie takie. Próbują wrócić do pewnych rzeczy, które pamiętają z młodości. Ostatnio odwiedził mnie znajomy i pyta czy mam stare kasety magnetofonowe ...

- Po co Ci to? Przecież to masakra z tego słuchać - pytam go
- No ale niepowtarzalny szum..
- Ciężko już to na czymś odtworzyć - mówię
- Nie, porządnego "decka" możesz kupić już za 6000 ...


Zatkało mnie. Po co więc to wszystko. Trzymajcie stare "GRUNDIGI"! Niedługo będą w cenie, o ile już nie są. Nie sprawdzałem.
W latach mojej młodości, czyli lata 80-90 nie było takiego dostępu do mediów. Wiedzę zdobywało się w szkole. Z telewizji niewiele można było się dowiedzieć, a internetu nie było. Czasami wcześniej wiedzę można było otrzymać od rodziców. Obecnie jeżeli ktoś ma ochotę poznać jakąś dziedzinę wiedzy, internet dostarczy mu wszystko ze szczegółami i to na poziomie teleturnieju "Wielka Gra".
Dlatego nie dziwi fakt, że dzieci , mówię to o 5-12 latkach zaczynają robić rzeczy, które kiedyś zaczynało się robić w wieku 15-20lat. YouTube jest pełen przykładów takich utalentowanych dzieciaków i młodzieży. Królują tu mali Azjaci. "procesorki" jak mówi moja żona. Grają, śpiewają, tańczą - no niby nic nowego, tylko po prostu może kiedyś nie mogli się pokazać. Poniżej kilka przykładów. Nastoletnie celebrytki jako zespół Heavymetalowy.

BABYMETAL


Czy tutaj...

"PROCESORKI... :-) "


Ciekawie się ogląda. Prawda? Większość z nas już przywykła. Jesteśmy bombardowani programami typu "Kids Talent". Dzieci gotują, śpiewają, grają i tańczą na lodzie i pewnie zaczną robić inne rzeczy do których też przywykniemy, lub nie.

Trochę inaczej to wygląda kiedy zaczynają robić to co do tej pory robili naprawdę dorośli. Każdy tatuator, zaczynał podobnie, od rysunku. Jest to charakterystyczne. Bo nawet jeżeli ktoś nie ma talentu artystycznego, to przynajmniej jako taką wiedzę na temat kompozycji i rysunku mieć powinien.
Dlatego być może pewnym szokiem może być 12 letni artysta tatuażu. Możemy się zastanawiać jakiego doświadczenia zdołał nabrać w ciągu jak na razie krótkiego życia. Czy jest to nie oszlifowany diament?
Ezrah "The Shark" Dormon-Rosen, bo o nim mowa, w chwili pisania tego artykułu ma 13 lat. Ale zaczynał w wieku 12 lat, a tatuażem zainteresował się w wieku 11 lat. Wiedzę teoretyczną i za pewne trochę praktycznej zdobył jak sam mówi obserwując swoją mamę która robiła sobie tatuaż. Był na tyle zaintrygowany, że sam zrobił jej wypełnienie czerwonego kwiatu. Tatuażysta jego matki - Ali Garcia - zaproponował, że będzie uczył Ezrah tatuażu. Życzę powodzenia.

EZRAH O SOBIE


PS: Jak ktoś ma stare kasety magnetofonowe to chętnie przyjmę... (aha najlepiej FERRO) :-)

Link do jego profilu na Instagramie: Zobacz profilcyberdex 2018


Foto tytułowe Pxels.com, Pavel del arco, CC0 Z powrotem


Dodaj komentarz

Nick / Imię:

Komentarz:


miki.hg.pl 2001-2018 KONTAKT

Formularz kontaktowy. Wszystkie pola są obowiązkowe

Imię:
Email:
Wiadomość:alien anchor angel animal arm back berlin big biomoechanic black white blue calf caligraphy celebrites celtic character chest chinese clown color contour convents cover death demon demons devil dog dolphin dragon eagle face faces faith fish flower flowers foot freehand gnome green hand hope japan Jarek Zatryb kanji koi latin leg letters łódź love miłość nadzieja naked neck ornament Ostrołęka pitbull poland polish posejdon red rose runes runy sad angel scorpio sentences shadow shoulder signs skull smok spider studio studios sword tattoo tiger tribal trident vide cull fide wiara wings women Zet Tattoo


Losowe zdjęcia z galerii