MIKI everything about TATTOO

INKsearch.co - platforma do rezerwacji tatuażu online

401016297__INKsearch_co_zespol.jpg
INKsearch.co to platforma, która zrodziła się z potrzeby miłośników tatuaży, artystów i managerów studiów. System z jednej strony umożliwia szybką rezerwację wizyty w salonie, z drugiej zaś, usprawnia pracę tatuatorów. INKsearch to także baza inspiracji, działania charytatywne, a także artykuły edukacyjne i wywiady.

Cel założycieli platformy INKsearch – Mateusza Łagowskiego (CEO) oraz Sławomira Chojnickiego (CTO) był (i jest) prosty: skuteczna i szybka rezerwacja sesji tatuażu online. Zwłaszcza dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z tatuażem. Proces rezerwacji powinien być przyjemny i przede wszystkim skuteczny, a poszukiwanie inspiracji, odpowiedniego artysty, czy nawet opinii bywa czasochłonne i frustrujące. Odpowiedzią jest INKsearch – polski marketplace łączący artystów tworzących tatuaże, studia oraz klientów z całego świata.

Miłośnicy tatuażu, w każdej chwili, w dowolnym miejscu na świecie mogą znaleźć odpowiedniego artystę dzięki dedykowanej wyszukiwarce, skontaktować się z tatuatorem poprzez chat, by m.in. omówić swój pomysł, zarezerwować sesję i wpłacić zadatek – wszystko to, na jednej platformie.
Artyści tatuażu otrzymują narzędzie do zarządzania swoimi rezerwacjami, a także budowania wizerunku w sieci. Dzięki zintegrowanemu systemowi, artyści i studia tatuażu mogą nie tylko poprawić swoją obecność w Internecie, lecz także poświęcić czas temu, co kochają: tworzeniu sztuki, jaką jest tatuaż.

"Serwis internetowy służący do rezerwacji sesji tatuażu, połączony z kalendarzem oraz bramką płatności, obecnie generuje pond tysiąc rezerwacji miesięcznie."

401016357__INKsearch_co_rezerwuj_tatuaz_online.jpg
fot. INKsearch.co


INKsearch.co w liczbach


Zespół INKsearch obecnie pracuje w 3 biurach zlokalizowanych we Wrocławiu, Warszawie i Berlinie, tworząc narzędzie do rezerwacji tatuażu w dwóch krajach, skupiając się na rynku polskim oraz niemieckim. Platforma generuje ponad 1 000 sesji rezerwacji miesięcznie, posiada 3 500 unikalnych użytkowników serwisu (liczba ta stale się powiększa), a także 10 000 obserwatorów w social media. Miłośnicy tatuażu mogą wybierać spośród 2 000 aktywnych tatuatorów na całym świecie. Nad wszystkim czuwa ponad 15 osobowy zespół, który nieustannie rozwija platformę.

Historia powstania platformy


INKsearch.co to startup, który powstał w listopadzie 2017 roku w Warszawie i od tego czasu założyciele konsekwentnie osiągają kolejne kamienie milowe. W czerwcu 2018 roku projekt wziął udział w renomowanej inicjatywie "Startup Camp Challenge", mającej na celu wyłonienie i wsparcie rozwoju projektów biznesowych, które wyróżniają się innowacyjnością w poszczególnej kategorii rynkowej. Projekt został oceniony na podstawie potencjału innowacyjnego, rynkowego i adekwatności zespołu, tym samym pokonując 15 innych kandydatów z 10 różnych krajów, zajmując 2 miejsce.

Za oficjalną datę rejestracji spółki przyjmuje się 1 sierpnia 2018 roku.

W listopadzie 2019 roku, projekt INKsearch pozyskał finansowanie na poziomie miliona złotych z funduszu venture capital – KnowledgeHub, działającego w obszarze MarTech, FinTech i DeepTech, co pozwoliło m.in. na stworzenie aplikacji mobilnej oraz szersze wejście na rynki zagraniczne. Fundusz inwestycyjny KnowledgeHub, wspierający innowacyjne projekty, będące na początkowym etapie rozwoju stał się pierwszym inwestorem zewnętrznym projektu.

Zespół pasjonatów tatuaży


Pomysłodawcą i założycielem platformy INKsearch.co jest Mateusz Łagowski, CEO spółki. Absolwent Univerity Bocconi w Mediolanie oraz University of North Florida na kierunkach Fashion & Design Management, a także International Business. Spółkę zasila współzałożyciel i programista Sławomir Chojnicki, CTO. Absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, na kierunku Informatyka Stosowana oraz stypendysta programu "WEKTOR".
Za identyfikację wizualną platformy odpowiada udziałowiec Konrad Kasprzyk, art director LeanCode oraz Cheil Global Network.
INKsearch.co obecnie rozwija dział IT, sprzedaży, obsługi klienta, marketingu & PR.

401016297__INKsearch_co_zespol.jpgfot. INKsearch.co

Jak działa platforma INKsearch z punktu widzenia użytkownika


Działanie platformy INKsearch opiera się na dedykowanej, intuicyjnej wyszukiwarce zamieszczonej na stronie głównej serwisu. Użytkownik bez konieczności zakładania konta może dowolnie wyszukiwać artystów i przykładowe prace znajdujące się na stronie. Logowanie jest istotne tylko w chwili chęci umówienia sesji tatuażu poprzez platformę. Konto użytkownika oferuje znacznie więcej możliwości w tym wgląd w kalendarz, rezerwacje, chat z artystami, czy prace artystów, zapisane jako ulubione.
Wyszukiwarka posiada trzy pola do wyboru, zawężające poszukiwania odpowiedniego artysty, studia lub tatuażu, a także miasta i motywu lub preferowanego stylu. Szczególnie kryterium lokalizacji jest istotne dla tych użytkowników, którzy chcą znaleźć odpowiedniego artystę blisko miejsca swojego zamieszkania lub wakacyjnego pobytu.

401016285__Krzysztof_Pyszynski_inksearch_co.jpg
Umów sesję tatuażu u Krzysztof Pyrzyński na INKsearch.co

Wyszukiwanie po kryterium lokalizacji ma także inną istotną zaletę. Wpisując konkretne miasto, np. Warszawa i wybierając przycisk SZUKAJ, wyszukiwarka ukazuje wszystkie tatuaże wykonane w Warszawie, a także wszystkich artystów tatuaży z Warszawy. Kryterium lokalizacji warto zawęzić do najpopularniejszego filtra, tj. Artysty.
Wyszukiwarka po kryterium Artysta oraz lokalizacja daje wgląd na wszystkich artystów, wykonujących tatuaże w danym mieście. Tym samym wybierając pole artysta, a także wpisując lokalizację Wrocław, użytkownik otrzymuje wyniki, w postaci wszystkich artystów tatuażu z Wrocławia. Już na podstawie samego podglądu profilów proponowanych artystów, użytkownik może podjąć decyzję o tym, u kogo wykona swój pierwszy lub kolejny tatuaż.

Podgląd profili zawiera przykładowe prace danego artysty. Każdy z nich specjalizuje się w konkretnym stylu tatuażu, co widać na załączonych zdjęciach. Po nakierowaniu kursora myszki na przycisk ZOBACZ, użytkownik przenosi się na pełny profil artysty.

401016445__Dybuk_Ink_inksearch_co.jpg
Umów sesję tatuażu u Dybuk Ink na INKsearch.co

Wybór stylu tatuażu


Użytkownikom platformy, zaczynającym swoją przygodę z tatuażem z pomocą przychodzi słownik styli tatuaży. Obecnie na rynku jest ich 17 dlatego warto zapoznać się z charakterystyką każdego z nich. Wybierając, m.in. styl realistyczny, użytkownik zostaje przeniesiony na stronę wyszukiwarki, która ukazuje artystów i tatuaże wykonane w tym konkretnym stylu. Dokładnie tę samą drogę przechodzi wpisując bezpośrednio w wyszukiwarkę "realistic", "minimal", "graphic" lub przechodząc z poziomu słownika pojęć.

401016345__INKsearch_co_styl_tatuazu.jpgfot. INKsearch.co


Panel użytkownika platformy


Użytkownicy serwisu posiadający konto na platformie INKsearch, mają dostęp do szeregu przydatnych funkcji, począwszy na możliwości umówienia sesji tatuażu, a skończywszy na wykorzystaniu rabatów, które oferuje serwis. Użytkownik przeglądając profile Artystów może dodać przykładowe prace do ulubionych, a następnie do nich wrócić. Ponadto otrzymuje powiadomienia, ma możliwość rozmowy z artystami przez specjalny chat, dzięki czemu żadna wiadomość nie ucieka oraz dostęp do wszystkich rezerwacji.

401016277__Marta_Mosler_inksearch_co.jpgUmów sesję tatuażu u Marta Mosler na INKsearch.co

Umów się na tatuaż z INKsearch


Przechodząc do profilu artysty, użytkownik otrzymuje takie informacje jak obecna lokalizacja artysty, krótki biogram, style w jakich się specjalizuje, a także przykładowe portfolio. W portfolio znajdują się wykonane i opublikowane prace tatuatorów. Ponadto profil artysty posiada przycisk OBSERWUJ, a także przycisk UMÓW SESJĘ.
Użytkownik, który zdecyduje się na wykonanie tatuażu u Aleksandry Wieczorkiewicz, zostanie poproszony o wysłanie wiadomości ze wszystkimi potrzebnymi szczegółami do artystki. Zapytanie zostało tak zaprojektowane, by czas na jego wypełnienie ograniczał się do minimum.
Użytkownik powinien przekazać artystce, jak najwięcej informacji o planowanym tatuażu. Dlatego też konieczne jest opisanie swojego pomysłu, dołączenie zdjęcia z inspiracjami, czy wybraniu koloru, w jakim ma zostać wykonany tatuaż. Następnie należy określić rozmiar i lokalizację tatuażu, a także zatwierdzić regulamin.

401016371__INKsearch_co_rezerwacja_tatuazu_online.jpgfot. INKsearch.co

Wysłanie zapytania jest darmowe, użytkownik nie jest obciążany żadną kwotą. W opisie pomysłu warto wpisać pytanie o cenę za tatuaż, ponieważ koszt wykonania tatuażu, różni się w zależności od poziomu doświadczenia artysty, lokalizacji na ciele, wielkości, miasta. Warto także dodać preferowany termin, w jakim chce się wykonać tatuaż. Może to być określenie konkretnego miesiąca.

Po zaakceptowaniu przez artystę prośby o wykonanie tatuażu, użytkownik otrzymuje dwa terminy do wyboru. Na potwierdzenie jednego z nich posiada 7 dni. Potwierdzenie terminu jest konieczne, gdyż jest on wstrzymywany dla użytkownika. Jeżeli, jedna z proponowanych dat jest odpowiednia, to po jej zatwierdzeniu, użytkownik otrzymuje dane do wpłaty zadatku stanowiącego część kwoty końcowej za tatuaż. Opłata zadatku jest jednocześnie potwierdzeniem zapisu na sesję.
Znalezienie stylu, artysty, wysłanie zapytania, potwierdzenie sesji, wpłacenie zadatku, powiadomienia o zbliżającej się wizycie – wszystko to dzieje się w obrębie jednej platformy.

401016268__Monika_Dolata_inksearch_co.jpgUmów sesję tatuażu u Monika Dolata na INKsearch.co

Jak działa platforma INKsearch z punktu widzenia artysty tatuażu


Przejrzyste warunki współpracy, dostęp do kalendarza sesji, kontakt z obsługą klienta 24h7, minimalna ilość powiadomień, profesjonalny wizerunek w sieci, 50% zaoszczędzonego czasu. INKsearch umożliwia artystom wykonywanie swojego zawodu, a studiom na rozwijanie biznesu.
Założenie profilu na platformie INKsearch w pakiecie podstawowym jest bezpłatne. Jedynym kosztem jest system prowizyjny od pomyślnie przeprowadzonego bookingu, ustalany indywidualnie. Prowizja niezależnie od ilości rezerwacji, pozostaje wciąż na tym samym poziomie. W pakiecie rozszerzonym INKsearch umożliwia promowanie profilu w sieci, zwiększając tym samym widoczność w wynikach wyszukiwania Google.

Profil artysty jest wizytówką dlatego warto zadbać o jego uzupełnienie o podstawowe dane, takie jak nick, lokalizacja i ewentualne guest spoty, preferowane style, a także biogram z informacjami o doświadczeniu, inspiracjach, a nawet i zainteresowaniach. Kompletny profil zawiera także portfolio z przykładowymi pracami artysty, na podstawie którego użytkownik dokonuje decyzji o umówieniu sesji tatuażu.

401016253__Oliwia_Sawicka_inksearch_co.jpgUmów sesję tatuażu u Oliwia Sawicka na INKsearch.co

Artyści tatuażu mają dostęp do kalendarza rezerwacji, a także próśb wysłanych przez użytkowników. Prośby te mogą zostać zaakceptowane lub odrzucone, np. z przyczyn braku wolnego terminu lub niezgodności z preferowanym stylem. W panelu artysty oprócz kalendarza rezerwacji, znajduje się także chat oraz powiadomienia. Powiadomienia ograniczane są do niezbędnego minimum.

Managerowie studiów tatuażu, mogą zaprosić artystów do swojego profilu, a także zarządzać kalendarzem rezerwacji tatuatorów. Wizytówka studia jest równie ważna, dlatego warto o nią zadbać!
Na każdym etapie współpracy dostępna jest możliwość konsultacji z obsługą klienta INKsearch, która pomoże w założeniu konta, objaśni warunki współpracy, a także działanie platformy. Obsługa czuwa także nad przychodzącymi prośbami o rezerwację sesji tatuażu, a także wysyła za artystów i managerów przypomnienia SMS do użytkowników. Skontaktuj się z zespołem w celu otrzymania szczegółowych informacji, a także założenia konta na platformie INKsearch.

INKsearch – gdzie można spotkać?


Zespół INKsearch nie jest obojętny na bieżące wydarzenia w Polsce. Z chęcią zabiera głos, udziela się charytatywnie, wspiera ważne wydarzenia i jest parterem lub uczestnikiem największych konwentów tatuaży.

W 2018 roku platforma INKsearch stała się partnerem największego festiwalu tatuażu w Polsce – TattooFest. W ramach współpracy powstała aplikacja webowa wydarzenia, która umożliwiała zapoznanie się z profilami artystów uczestniczących w konwencie oraz wolnymi terminami na tatuaż.
INKsearch także popierał akcję charytatywną "Tatuaże dla Kampanii Przeciw Homofobii" organizowaną przez PRISM i Kampania Przeciw Homofobii. Również i kolejne wydarzenie "Dziara czyni cuda" organizowane przez Fundację DKMS było wspierane przez INKsearch.

Tatuaże, COVID-19 oraz #inksearchpomaga


Pandemia koronawirusa zamroziła branżę tatuażu. Artyści nie mogli wykonywać swojej pracy, choć to właśnie studia są jednymi z najczęściej kontrolowanych przez SANEPID miejsc. Dezynfekcja stanowiska pracy po każdym kliencie jest na porządku dziennym, dlatego też branża wystosowała Apel Branży Tatuatorskiej oraz petycję, którą podpisało ponad 10 200 osób.

401016395__inksearch_co_apel_branzy_tatuatorskiej.jpgfot. INKsearch.co

Platforma INKsearch postanowiła zorganizować akcję charytatywną TattooPrints, w ramach której spółka kupowała prace od artystów tatuażu. Były to oryginały obrazów malarskich, ilustracji, czy szkiców. Część z nich zawierała podpis, część była oprawiona w ramy. Ponadto znalazły się także reprodukcje dzieł tworzonych za pomocą techniki digital painting oraz projekty tatuaży. Prace te następnie wystawiano do sprzedaży na stronie www.tattooprints.pl, a zysk zakupionych prac, organizatorzy przeznaczyli na konto partnerskiej Fundacji Siepomaga, wspierającej polską służbę zdrowia w walce z COVID-19.

Projekt z jednej strony wspierał artystów – przekazując wynagrodzenie finansowe za prace, a także promując ich rzemiosło. Z drugiej strony umożliwił każdemu, kto ceni sztukę, na posiadanie oryginalnych prac. Na koniec spółka dołożyła swoją cegiełkę do ogólnego czynienia dobra z Fundacją Siepomaga.
401016308__INKsearch_co_tattooprints.jpgfot. INKsearch.co

Niektóre z prac artystów są wciąż do kupienia na stronie, tak samo jak i gadżety w tym koszulki, bluzy i maseczki zaprojektowane przez Szymona Gdowicza we współpracy z REDO.

Ciekawostki z branży, wywiady – INKnews


W sierpniu 2020 roku wystartowała nowa odsłona bloga INKsearch, na którego łamach prezentowane są rozmowy z inspirującymi ludźmi, artykuły wprowadzające w świat tatuażu, nowinki oraz materiały video. Jeśli chcesz być na bieżąco z tym, co dzieje się w branży, a także co słychać w INKsearch, warto odwiedzić stronkę INKnews.

Co dalej?


INKsearch.co nie spoczywa na laurach. Przed spółką kolejne kamienie milowe, inwestycje, rozwój platformy, działania i wydarzenia. Warto być na bieżąco, dlatego zachęcamy do obserwowania poczynań spółki na portalach społecznościowych Facebook, Instagram, TikTok, YouTube oraz Pinterest, a także do rezerwowania tatuażu online.

401016384__InkSearch_co_logo.jpgfot. INKsearch.co
Z powrotem


Dodaj komentarz

Nick / Imię:

Komentarz:


miki.hg.pl 2001-2018 KONTAKT

Formularz kontaktowy. Wszystkie pola są obowiązkowe

Imię:
Email:
Wiadomość:alien anchor angel animal arm back berlin big biomoechanic black white blue calf caligraphy celebrites celtic character chest chinese clown color contour convents cover death demon demons devil dog dolphin dragon eagle face faces faith fish flower flowers foot freehand gnome green hand hope japan Jarek Zatryb kanji koi latin leg letters łódź love miłość nadzieja naked neck ornament Ostrołęka pitbull poland polish posejdon red rose runes runy sad angel scorpio sentences shadow shoulder signs skull smok spider studio studios sword tattoo tiger tribal trident vide cull fide wiara wings women Zet Tattoo


Losowe zdjęcia z galerii