.:Menu:.
 • Strona główna
 • FORUM TATTOO
 • WZORY I GALERIA
 • Historia tatuażu
 • Jak po co i dlaczego?
 • Przed i po
 • Szkoła amerykańska
 • Szkoła japońska
 • Czym jest tribal?
 • Ciało jako obiekt operacji artystycznej
 • Book - Tatuaż po polsku
 • Oko Demona
 • Wzory na CD
 • Maszynki do tatuażu
 • Akcesoria - tatoo Supply
 • Spis wszystkich tekstów
 • Wyniki ostatnich sond
 • Kontakt

 • Polityka prywatnosci

 • .:Polecamy:.
  Alarmy Kamery Gryfów Mirsk Lwówek Lubań

  wzory tatuażu

  cieniowanie włosów, ćwiczenia na wyrzeźbienie ciała, maseczki naturalne

  .:Na forum:.
  Jak to jest z tymi strupkami + inne pytania
  dodano:
  27-8-2007
  odpowiedzi: 5
  Tatu na karku
  dodano:
  16-5-2006
  odpowiedzi: 2
  Brudzące się jasne kolory.
  dodano:
  15-1-2007
  odpowiedzi: 2
  Handel wzorami
  dodano:
  18-11-2004
  odpowiedzi: 1
  tautaż - motywy majów i indian
  dodano:
  4-6-2006
  odpowiedzi: 0
  .:Linki:.

  .: Marek hmm.. kto to? Czyli tatuaż na swiecie :.


      Już jako 17 latek zacząłem interesować się tatuażem. Ten
  pierwszy zrobił mi znajomy prymitywną maszyną bez szczególnej higieny. Na szczęście przeżyłem. Myślałem o tatuowaniu jako o ciekawym zajęciu, ale nie miałem pojęcia jak się do tego zabrać. Tak się stało, że brat pomógł mi zorganizować pierwszą profesjonalną maszynę i parę igieł, początki były trudne zwłaszcza że niewiele jeszcze wiedziałem o tej sztuce i ludziach w ogóle. Jestem optymistą i startuję, na początku w mieszkaniu. Ale powoli, nie tak szybko, bo posiadanie sprzętu to nie wszystko. Nie od razu będziemy mistrzami tatuażu. Prawie po dwóch latach praktyki na żywym materiale otworzyłem pierwsze studio i czułem się znacznie pewniej, kupiłem nowy sprzęt z Gdyni, myślę super. Ale to tylko początek, który teraz po prawie 6 latach wspominam z rozrzewnieniem i lekką wesołością. Naprawdę wierzyłem we własne umiejętności i starałem się pracować nad wiedzą tak warsztatową jak i plastyczną. Nabrałem nieco animuszu i w wirze pracy pojawiła się okazja wyjazdu za granicę. Tam właśnie odkryłem tatuaż na nowo jako coś ekstremalnego, poważnego i konkretnego. Okazało się, że w Polsce ludzie nie mają pojęcia o tej formie sztuki; społeczne uprzedzenie i cynizm podobny do pychy komunistycznych władz, kościoła,.., itd... Brak wiedzy i ograniczenie światopoglądu, deprecjonuje tatuaż i spycha go w czeluści amatorskich praktyk; czyja to wina? Oczywiście można nauczać, propagować wiedzę - co to tak naprawdę znaczy być tatuatorem i mieć studio. Być artystą, metafizykiem, wolnomularzem a nie tylko świrem czy głupcem, który porzuca karierę zawodową po to by się okaleczać?! To nie tylko bycie innym i "cool", to także jedna z opcji, w której prócz zarobkowej pracy ozdabiam skórę. Ale dla mnie to więcej niż ozdoba, rodzaj „artu” w rzemieślniczym uniformie i niezależności. Okazało się, że nie wszyscy mogą to zrozumieć, zaakceptować; tatuaż jest tak czy inaczej luksusem no i kosztuje. 
  Tatuowanie to nie wszystko, ludzie nie maja pojęcia o czynnościach jakie tatuator musi wykonać zanim przystąpi do pracy: sterylizacja, lutowanie igieł, czyszczenie studia ,zamawianie sprzętu i inne.. To wszystko nie jest za darmo( nie wspominam o kursach rysunku, czy podróżach w celu kształcenia się, rachunki -też!!). 
  No dobra, lecimy dalej, otrzymałem propozycje tatuowania w Luxemburgu. W międzyczasie podróżowałem i szukałem punktu zaczepienia. Widziałem wiele ciekawych prac i poznałem nowych ludzi, a dzięki temu otworzyłem oczy i dowiedziałem się o co tu chodzi; porównując polską scenę i europejska zmalałem i niestety musiałem się wziąć ostro do pracy. Ale nie ma co się załamywać, czym prędzej kopnąć się w tyłek i do roboty. Po dwóch latach pobytu w Luxemburgu wylądowałem w Holandii. No i tutaj tak naprawdę zaczęło się coś dziać, nowy świat i cząstka samego siebie gdzieś pomiędzy. Cała Europa otworzyła się wachlarzem konwencji, stylów, ludzi i przygód. Pomyślcie jak spełniają się marzenia: poznawanie mistrzów ,przyglądanie się im w pracy i czasami możliwość zrobienia tatuażu, dzieła sztuki; mam nadziej że będę miał możliwość zobaczenia i nauczenia się więcej w przyszłości.


  Podczas moich podróży zapoznałem się z tzw. szkołą europejską czyli tatuażem nowoczesnym: „OLD SCHOOL” kiedyś, teraz „NEW SCHOOL”. I tatuażem tradycyjnym z: Japonii, Borneo, Samoa, Nowej Zelandii, Tahiti.

  TATUAZ NOWOCZESNY EUROPEJSKI (MODERN TATTOO)

  Ten rodzaj tatuażu doszedł do tego poziomu, że daje on możliwość wykonania praktycznie wszystkiego. Poczynając od trybali, biomechaniki i kończąc na portretach, kopiach obrazów itd. Jest to naprawdę wysoki poziom tatuowania charakteryzujący się wysokim poziomem, techniką i umiejętnościami artystycznymi.

  STARA SZKOŁA (OLD SCHOOL)

  Jest to początek tatuowania za pomocą maszyny, charakteryzuje się on bardzo prostą techniką: grubo wykonany kontur i jednolite wypełnienie, rzadziej cieniowany. Był bardzo popularny wśród marynarzy. Najczęstsze motywy to róże, serca z imionami, statki, orły, kobiety, marynarze ,itd.

  NOWA SZKOŁA (NEW SCHOOL)

  Odrodzony „Old School”, w nowoczesnym ujęciu warsztatowym. Wykonywany przez młodszą generację, oparty o większą wiedzę techniczną i bogatszy w środkach kompozycyjnych. Motywy są prawie te same, ale wykonane lepiej: cieniowanie, przestrzenny kolor, dużo światła i kompozycji. Popularny zarówno w europie jak i w USA.

  TATUAZ TRADYCYJNY JAPOŃSKI

  Tatuaż typowy dla Japonii, bardzo popularny na całym świecie. Wykonywany następującą metodą :zwykle kontur jest wykonany maszyną a cienie i kolory za pomocą tzw. patyka na końcu którego umocowane są igły; długotrwały proces gdyż zwykle tatuowane jest całe ciało (BODYSUTE). Yakuza jest najlepszym przykładem, jeżeli chodzi o styl japoński.
  Nie polecałbym kopiowania Yakuzy gdyż tatuaże te są głęboko
  powiązane z właścicielem, ryzykujesz zbyt wiele w przypadku konfrontacji!?

  TATUAZ Z BORNEO (MALEYSIA)

  Może być wykonany za pomocą maszyny lub tradycyjną metodą czyli poprzez nakłuwanie. Motywy z Borneo są bardzo często mylone z trybalami, ponieważ są czarne i wyglądają jak trybal. Z ta różnicą że maja swoiste znaczenie. Często wykonywany na krtani lub na ramionach.

  TATUAZ Z SAMOA (TATAU)

  TATAU to jego oryginalna nazwa; jedna z najstarszych metod tatuowania i jest wykonywana ręcznie a pomocą dwóch patyków. Na jednym są umocowane igły zrobione z zębów świńskich, a drugi jest młotkiem. Dość bolesna metoda powiązana ze specjalnym rytuałem, odświętną ceremonią. Zwykle wykonywany na podłodze (mata), osobie tatuującej towarzyszą pomocnicy naciągający skórę. Tatau jest robiony na obu bokach brzucha i na całych łydkach aż do kolan.
  Jest to oczywiście tradycja na Samoa. 


  TATUAZ Z NOWEJ ZELANDI (TA MOKO)

  TA MOKO w przeszłości wykonywane było ręcznie, raczej rzeźbienie na skórze, niż wkłuwanie tuszu. Dziś wykonywany za pomocą maszyn, przybrał nazwę MAORI TATTOO, gdyż jest wykonywany przez MAORIS, może być mylony z trybalami. Charakterystyczne dla TA MOKO jest jego znaczenie: dobrane i narysowane przez starszyznę lub szamana specjalnie dla jednej osoby. Nie polecam kopiowania gdyż TA MOKO ma rytualne znaczenie; możesz dopuścić się czegoś w rodzaju świętokractwa, obelgi lub zniesławienia.


  Autor: Marek(Holandia)
  FINELINE TATTOO STUDIO
  MIDDELBURG
  Email: fineline@zeelandnet.nl
  www.fineline-tattoo-middelburg.nl

  Zredagował: Andrzej (Miki) Michnowicz

  Miki1.jpg (54043 bytes) Ta fotka to tradycyjne TA MOKO. Mówi do jakiej grupy czy plemienia należał człowiek był też jego drzewem genealogicznym. W większości wypadków TA MOKO nosili wodzowie plemion. W obecnych czasach TA MOKO nie jest tak popularne, gdyż kultura MAORI zanika.
  Miki2.jpg (47249 bytes) Druga fotka przedstawia kobiecą wersje MOKO, oczywiście występował w różnych formach które reprezentowały plemiona, korzenie rodzinne, zawody itp.
  Miki3.jpg (41185 bytes) Trzecia przedstawia część tzw. PUHURU . Puhuru jest wykonywane na brzuchu, dolnej partii pleców zamykając się w koło genitali, a następnie przechodziło na uda i do kolan. Reprezentuje ono drzewo rodzinne oraz jakby wyobrażenie „alter ego” właściciela.
  Miki4.jpg (76297 bytes) Czwarta i piąta to motywy na tatuaże kreowane na styl MAORI. Praktycznie nie oznaczają niczego, ale zachowują formę i styl MAORI. Dlatego mogą one być tatuowane przez każdego. 
  Obecnie jest możliwość zrobienia sobie TA MOKO ze specjalnym znaczeniem jedynie przez MAORIS (mam taki na obojczyku u nasady szyi) Jest on kreowany przed momentem tatuowania po dość personalnej i osobistej rozmowie.
   
  Miki5.jpg (68648 bytes)

  Pozdrawiam Andrzej "Miki" Michnowicz