MIKI TATTOO - forum

Strona główna  • Wzory tatuaży, galeria  • BLOG  • FAQ  •  Szukaj   •  Rejestracja  •  Profil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Zobacz posty od ostatniej wizyty
Zaloguj


Szukaj w internecie    Szukaj na Miki Tattoo




Napisz nowy temat Odpowiedz do tematu
Post karollorak Posty: 4
Wysłany: Pon Kwi 16, 2007 8:29 pm
Odpowiedz z cytatem

moj tatuator powiedziel mi tak:
po przyjsciu do domu sciagnij opatrunek , umyj chlodna wodą z delikatnym mydlem i wysusz. Odczekaj 4 godziny i nakremuj.
smaruj badzo mała ilościa(krem ALANTAN PLUS) 3-4 razy dziennieprzez ok 10 dni( do zagojenia).Opatrunek nosic przez caly okres gojenia w domu tatuaz nosic odkryty( w miarę mozliwości)
Podczas kapieli nalezy uwazac aby tatuowane miejsce nie mialo kontaktu z wod.ą
przez ok 3 dni abstynencja lkoholowa
podczas okresu gojenia nie wolno plywac korzystac z solarium i silowni, wystawiac na slonce, zdrapywac strupków, nosic odzierzy welnianej bezposrednio na tatuaz
kupic krem alantan plus, kompresy jałowe, plaster papierowy.
tyle Smile

karollorak Dołączył: 16 Kwi 2007
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomość
Post Angel Posty: 2
Wysłany: Sro Maj 02, 2007 6:52 pm
Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich

Mam pytanie... W poniedziałek zrobiłam sobie tatuaż (dziś mija 3 dzień), na dole, na plecach. Zrobiłam go oczywiście w studiu u profesjonalisty Smile Kazano mi przemywać letnią wodą z mydłem, osuszyć i smarować alantanem plus (maść). Stosuje się do zaleceń, staram się nie zakrywać tatuażu żeby "oddychał". Jak dotąd nie pojawiły się strupki... no właśnie... czy one muszą się pojawić?? Jeśli tak to mniej więcej po ilu dniach?? Question

Angel Dołączył: 02 Maj 2007 Skąd: Bydgoszcz
_________________
Angel
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomość
Post m_m Posty: 1
Wysłany: Pon Sie 27, 2007 10:12 am
Odpowiedz z cytatem

[quote="Angel"]Witam wszystkich

Mam pytanie... W poniedziałek zrobiłam sobie tatuaż (dziś mija 3 dzień), na dole, na plecach. Zrobiłam go oczywiście w studiu u profesjonalisty Smile Kazano mi przemywać letnią wodą z mydłem, osuszyć i smarować alantanem plus (maść). Stosuje się do zaleceń, staram się nie zakrywać tatuażu żeby "oddychał". Jak dotąd nie pojawiły się strupki... no właśnie... czy one muszą się pojawić?? Jeśli tak to mniej więcej po ilu dniach?? Question[/quote]

Witam,
Mam podobnie. Tatuaż (pierwszy jaki mam) zrobiony w piątek w południe - opatrunek z folii z jakąś gęstą przeźroczysta maścią miałam trzymać do wieczora - wieczorem umyć woda z mydłem- osuszyć - nasmarować GRUBO Alantanem Plus i znowu zafoliowac na noc.
Rano umyć - i cały dzień suszyć - czyli niczym nie smarować.
I od poniedziałku smarować dwa razy dziennie Alantanem.
Na razie strupków brak.
Normalne to ???

I jeszcze pytanie laika - czy nie uszkodze tatuażu w nocy (oczywiście teraz w fazie gojenia)- jak ocieram nogą o pościel ???

m_m Dołączył: 27 Sie 2007
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomość
Post Dziuniaaa Posty: 59
Wysłany: Pią Paź 12, 2007 7:41 pm
Odpowiedz z cytatem

Hm... nie miałam w ogóle łuszczącje się skóry czyli strupków ;] Tatuażysta który robił mi dziarke kazał mi smarować przez pierwsze chyba 3 dni (lub 2 nie pamietam Laughing ) gruuubo maścią Alantan Plus , a po tych 3 lub 2 dniach delikatnie "odkładać maść" i teraz jest wszyyystko ok Wink
Pozdrawiam Smile


Dziuniaaa Dołączył: 29 Wrz 2007 Skąd: daleeka :]
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomość
Post HotRide
Wysłany: Sob Gru 15, 2007 4:36 pm
Odpowiedz z cytatem

a co wtedy gdy w ogóle nic nie schodzi?

HotRide
Post Gość
Wysłany: Nie Gru 16, 2007 9:56 pm
Odpowiedz z cytatem

[quote="HotRide"]a co wtedy gdy w ogóle nic nie schodzi?[/quote]


Nic... u mnie jest wszystko wporządku wiec u Ciebie napewno tez tak bedzie.. Wink

Gość
Post Dziuniaaa Posty: 59
Wysłany: Nie Gru 16, 2007 9:57 pm
Odpowiedz z cytatem

kur** znowu się nie zalogowałam... Wink post powyżej jest mój Very HappyVery Happy Rolling Eyes Rolling Eyes


Dziuniaaa Dołączył: 29 Wrz 2007 Skąd: daleeka :]
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomość
Post ERNI Posty: 1
Wysłany: Czw Lip 31, 2008 5:09 pm
Odpowiedz z cytatem

Witam. Zrobilem tatuaz tydzien temu. Napis przedramie. Jak narazie smaruje jeszcze alantanem, skora sie luszczy tak jak byc powinno W nie ktorych miejscach wypelnionych przebija skora, to wszystko bedzie ladnie wypelnione czy poprawki?

ERNI Dołączył: 31 Lip 2008
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomość
Post vendetta
Wysłany: Pią Sie 22, 2008 10:54 am
Odpowiedz z cytatem

ja nie mialem ani jednego strupka...tylko czarna skorka mi odchodzi...swedzi troszke...ale idzie wytrzymac...na poczatku tez miałem w kolo zaczerwienione...ale po 3dniu zeszlo

vendetta
Post Dziuniaaa Posty: 59
Wysłany: Pon Wrz 01, 2008 7:00 am
Odpowiedz z cytatem

Jak są prześwity skóry , pewnie będą konieczne poprawki. Poczekaj aż tatuaż się zagoi i zgłoś się do swojego tatuatora Wink


Dziuniaaa Dołączył: 29 Wrz 2007 Skąd: daleeka :]
_________________
" Gdy jedne drzwi wiodące do szczęścia zatrzaskują się, otwierają się następne... Smile "
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomość
Post Gość
Wysłany: Sob Sty 10, 2009 9:37 pm
Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie.Bo od 3dni przemywałem swój tatuaż chusteczkani dla dzieci w przeczytałem na tym forum że ten nawilżacz wchłani pigmet. czy to naprawde mogło mi popsuc tatuaż jak przemywałem 2/3 razy dzinnie???

Gość
Post tattoo Posty: 715
Wysłany: Nie Sty 11, 2009 12:06 pm
Odpowiedz z cytatem

[quote="Anonymous"]Mam pytanie.Bo od 3dni przemywałem swój tatuaż chusteczkani dla dzieci w przeczytałem na tym forum że ten nawilżacz wchłani pigmet. czy to naprawde mogło mi popsuc tatuaż jak przemywałem 2/3 razy dzinnie???[/quote]

Chusteczki dla dzieci rozrzedzaja tusz. Przemywasz 4 razy dziennie letnia woda mydlem abtybakteryjnym. Smarujesz przez caly czas mascia alantan + i nie ma prawa byc strupa. Zle pielegnowales tatuaz i nadaje sie do poprawki


tattoo Dołączył: 18 Sty 2008
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomość
Post yy
Wysłany: Nie Maj 24, 2009 2:53 pm
Odpowiedz z cytatem

mam pytanie. co zrobic aby nie doprowadzic do zrobienia sie strupkow??

yy
Post tattoo Posty: 715
Wysłany: Nie Maj 24, 2009 7:14 pm
Odpowiedz z cytatem

[quote="yy"]mam pytanie. co zrobic aby nie doprowadzic do zrobienia sie strupkow??[/quote]


PIELĘGNACJA TATUAŻU

1. Opatrunek z folii należy usunąć jak najszybciej jest to możliwe (po dotarciu do domu). Tatuaż należy przemyć zimną wodą nie stosując żadnego mydła. Zaleca się również wykonanie okładu z lodu lub jeśli to niemożliwe, wziąć zimny prysznic aż do odrętwienia skóry po 2-3 godzinach od zabiegu a w razie konieczności można czynność powtórzyć następnego dnia. To przyspiesza proces gojenia zamykając naruszony naskórek. Folii nie wolno nosić dłużej niż 3 godziny!

2. Świeży tatuaż smarujemy maścią o nazwie ALANTAN PLUS (maść, nie krem). Środek ten powoduje prawidłowe gojenie tatuażu oraz powoduje zachowanie prawidłowego koloru pracy. Maść nanosimy na skórę poprzez wklepywanie, dzięki temu nie dojdzie do efektu „przesmarowania” tatuażu i ułatwi mu to „oddychanie”.

3. Miejsce podrażnione smarujemy 5-6 dziennie lub więcej jeśli tatuaż tego wymaga, pamiętając o uprzednim przemyciu i osuszeniu tatuażu ręcznikiem. Nie należy trzeć świeżego tatuażu lecz jedynie dociskać ręcznik do skóry.

4. Nie należy w ciągu dwóch tygodni od wykonania tatuażu chodzić na basen, siłownię, fitness itp. Nie wolno również opalać tatuażu przez okres 1 miesiąca od momentu wygojenia. Unikanie powyższych czynności pozwoli zachować doskonały kolor pracy oraz jego trwałość.

5. Należy unikać długotrwałych kąpieli! Powodują one odmoczenie tatuażu co może wywołać poważne komplikacje w procesie gojenia.
6. Nie wolno spożywać alkoholu oraz zażywać środków psychoaktywnych przez okres minimum 3 dni od momentu wykonania pracy.

7. Wstępne wygojenie następuje po upływie od 7 do 14 dni, całkowite zagojenie następuje po upływie 2 miesięcy. Po tym czasie skóra wraca w pełni do stanu sprzed wykonania zabiegu.

8. Pamiętaj, że jakość tej pracy zależy również od Ciebie!

Czas gojenia się u niektórych potrafi wynosić całe 4 dni...


tattoo Dołączył: 18 Sty 2008
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomość
Post Gość
Wysłany: Sob Wrz 19, 2009 8:13 am
Odpowiedz z cytatem

witam mam pytanie zrobilem tatuaz w srode tatuazysta ... zalecil mi stosowac mi masc "bepanten" i po wyjsciu zalozyl mi zadnego opatrunku kazal tylko przecierac miejsce tatuazu .. w tym momecie gdy smaruje mascia tatuaz 2 razu dziennie dalo sie wyczuc dziwne "nadmiary" barwnika w niektorych miejscach tatoo po telefonie do niego dowiedzialem sie ze za duzo masci stosowalem i moja noga nie oddychala .. i kazal mi ja przmyc mydlem i splukac woda.. masc na 2-3 dni ..czy moj tatuaz bedzie sie teraz goil ??

Gość
Wyświetl posty z ostatnich:
   
Napisz nowy temat Odpowiedz do tematu
Forum FORUM TATTOO Strona Główna » Pielęgnacja

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny

 Skocz do:   

Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



BLOG O TATUAŻU | ALARMY i MONONITORING - GRYFÓW ŚLĄSKI MIRSK LWÓWEK LUBAŃ ŚWIERADÓW ZDRÓJ | 




P.o.w.e.r.e.d b.y p.h.p.B.B
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)